سیستم های مک نیز می توانند به کندی کار کنند.

2- بدافزارها را شناسایی کنید!
برای افزایش سرعت مک بوک، سیستم خود را اسکن کرده و بدافزار را شناسایی و حذف کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که لپ تاپ های اپل اصلا ویروسی نیستند. البته در مقایسه با ویندوز، سیستم عامل مک بسیار امن و مطمئن است. با این حال، هکرها تسلیم نمی شوند و همچنان احتمال آلوده شدن مک وجود دارد.

.

از برنامه هایی که وعده “بهینه سازی” مک شما و اجرای سریعتر آن را می دهند خودداری کنید. برخی از برنامه‌های “تمیز کردن” – مانند نسخه مک CCleaner – می‌توانند فایل‌های موقت را حذف کرده و فضا را آزاد کنند، اما باعث نمی‌شوند مک شما سریع‌تر اجرا شود.

7. برنامه ها را به طور کامل ترک کنید
برای افزایش سرعت لپ تاپ اپل باید برنامه ها را به طور کامل ببندید. جالب است بدانید با کلیک بر روی کلید قرمز رنگ «X» اپلیکیشن به طور کامل بسته نمی شود و در پس زمینه فعال می ماند. اما برنامه ها باید کاملا بسته شوند تا دیگر فضا را اشغال نکنند و سرعت سیستم را کاهش دهند. برای این کار بر روی آیکون اپلیکیشن مورد نظر کلیک راست کرده و سپس گزینه Quit را انتخاب کنید تا اپلیکیشن مورد نظر به طور کامل بسته شود. البته این امر با استفاده از میانبر صفحه کلید “CMD + Q” نیز امکان پذیر است.Source link

تیم تحرریه امنیت سایبری شبکه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات

4- کاهش زیبایی تصاویر
اگر به دنبال افزایش سرعت مک بوک خود هستید، برای بهتر جلوه دادن تصاویر خود نیازی به استفاده از جلوه های ویژه ندارید. برای افزایش سرعت سیستم و بهبود عملکرد آن، جلوه های بصری را به حداقل برسانید. برای این کار دوباره به «System Preferences» رفته و وارد پنجره «Accessibility» شوید. حال در قسمت «نمایش» به دنبال گزینه «کاهش شفافیت» بگردید و با زدن چک باکس کنار آن، آن را فعال کنید.

5. کش را پاک کنید
یکی دیگر از ترفندهای ساده برای افزایش سرعت مک، پاک کردن حافظه پنهان است. بسیاری از فایل های ناخواسته را می توان در سیستم جمع آوری کرد که در نهایت سرعت پردازش را کاهش می دهد. با پاک کردن کش و این فایل ها فضای دیسک کم شده و سرعت سیستم افزایش می یابد.

بنابراین یک آنتی ویروس مک را روی لپ تاپ خود نصب کنید و سیستم را به طور مرتب اسکن کنید. به این ترتیب برنامه های مخرب شناسایی می شوند و می توانید با حذف آنها سرعت سیستم را افزایش دهید.

1برای افزایش سرعت مک بوک، نرم افزار خود را به روز کنید
برنامه ها و سیستم عامل های قدیمی به طور قابل توجهی سرعت لپ تاپ را کاهش می دهند. اغلب، به‌روزرسانی‌های جدید عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشند و به شارژ باتری و سلامت آن کمک می‌کنند. بنابراین، به عنوان یک راه حل ساده برای مشکل کندی مک بوک، می توانید سیستم عامل یا نرم افزار مک بوک را به روز کنید. روی نماد اپل کلیک کنید و از منوی ظاهر شده “App Store” را انتخاب کنید. سپس از طریق گزینه “Updates” روی “Update All” کلیک کنید تا فرآیند به روز رسانی آغاز شود.