سیستم های مک نیز می توانند به کندی کار کنند.

سیستم های مک نیز می توانند به کندی کار کنند. اگر به نظر می رسد مک شما کندتر از آنچه باید باشد، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در شناسایی و رفع مشکل کمک می کند. مانند رایانه های شخصی ویندوز، دلایل زیادی وجود دارد که یک مک می تواند کند باشد.

از برنامه هایی که وعده “بهینه سازی” مک شما و اجرای سریعتر آن را می دهند خودداری کنید. برخی از برنامه‌های “تمیز کردن” – مانند نسخه مک CCleaner – می‌توانند فایل‌های موقت را حذف کرده و فضا را آزاد کنند، اما باعث نمی‌شوند مک شما سریع‌تر اجرا شود.

1برای افزایش سرعت مک بوک، نرم افزار خود را به روز کنید
برنامه ها و سیستم عامل های قدیمی به طور قابل توجهی سرعت لپ تاپ را کاهش می دهند. اغلب، به‌روزرسانی‌های جدید عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشند و به شارژ باتری و سلامت آن کمک می‌کنند. بنابراین، به عنوان یک راه حل ساده برای مشکل کندی مک بوک، می توانید سیستم عامل یا نرم افزار مک بوک را به روز کنید. روی نماد اپل کلیک کنید و از منوی ظاهر شده “App Store” را انتخاب کنید. سپس از طریق گزینه “Updates” روی “Update All” کلیک کنید تا فرآیند به روز رسانی آغاز شود.

2- بدافزارها را شناسایی کنید!
برای افزایش سرعت مک بوک، سیستم خود را اسکن کرده و بدافزار را شناسایی و حذف کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که لپ تاپ های اپل اصلا ویروسی نیستند. البته در مقایسه با ویندوز، سیستم عامل مک بسیار امن و مطمئن است. با این حال، هکرها تسلیم نمی شوند و همچنان احتمال آلوده شدن مک وجود دارد.

بنابراین یک آنتی ویروس مک را روی لپ تاپ خود نصب کنید و سیستم را به طور مرتب اسکن کنید. به این ترتیب برنامه های مخرب شناسایی می شوند و می توانید با حذف آنها سرعت سیستم را افزایش دهید.

3. برنامه های استفاده نشده را حذف کنید
اگر سیستم اپل شما خیلی دیر بوت می شود و اجرا و پردازش کند است، بهتر است نگاهی به برنامه های خود بیندازید. برای بهبود سرعت سیستم، نرم افزارها و برنامه هایی را که کمتر استفاده می کنید حذف کنید. روی نماد اپل کلیک کنید و “System Preferences” را وارد کنید. حال در پنجره باز شده گزینه “Users & Groups” را انتخاب کرده و سپس بر روی تب “Login Items” کلیک کنید. با این کار لیستی از راه اندازی ها در سیستم نمایش داده می شود و می توانید مواردی را که نیاز ندارید حذف کنید.